Izolacja termiczne rurociągów przemysłowych

Izolacja termiczne rurociągów przemysłowych

Jednym z ważnych aspektów nowoczesnego oszczędzania energii jest izolacja termiczna rurociągów ciepłowniczych i przemysłowych (systemów rurociągowych). Zmniejszenie strat ciepła przez systemy rurociągów przemysłowych odbywa się za pomocą różnych materiałów termoizolacyjnych. Ich izolacja jest niezbędna zarówno w małych prywatnych domach, jak i w dużych przedsiębiorstwach. Pierwotnie określone w kosztorysie projektu budowlanego, izolacja rur znacznie zmniejszy koszty eksploatacji i dalszej naprawy sieci.

W zależności od przeznaczenia, izolacja techniczne rurociągów utrzymuje (podtrzymuje) wysoką temperaturę płynu chłodzącego w rurach, chroni system przed zamarzaniem cieczy, kondensacją i odpowiednio korozją metalu, a także zapewnia ochronę powierzchni rur przed działaniem chemicznym i bakteryjnym, przedłużając żywotność.

Materiały termoizolacyjne są stosowane do:

  • systemy rurociągów ciepłej i zimnej wody;
  • systemy rurociągów ogrzewania;
  • systemy rurociągów odprowadzania ścieków;
  • rury różnych urządzeń technicznych, w tym rurociągi parowe;
  • rury systemów zamrażania i wentylacji.

Nowoczesna wysokiej jakości izolacja termiczna rur zapewnia pewne wymagania dotyczące materiałów termoizolacyjnych w zależności od rodzaju, cech i warunków pracy konkretnego rurociągu. Same materiały powinny mieć niską przewodność cieplną, wysoką odporność na ogień, mieć niski procent absorpcji wilgoci, mieć łatwość instalacji, nie zawierać toksycznych składników. Na przykład maty na bazie włókien ceramicznych doskonale nadają się do izolacji przewodów parowych.

Prawidłowo wykonana izolacja rur znacznie zmniejszy straty energii, uratuje rury przed uszkodzeniem i obniży koszty finansowe.

Nasza firma ma duże doświadczenie w zakresie izolacji termicznej rurociągów przemysłowych i może zaoferować swoje usługi, a także dostarczyć materiały termoizolacyjne i, oczywiście, doradzić w interesujących kwestiach. Zdjęcia wykonanych prac i ich opis znajdują się w sekcji "Projekty"

Korzyści ze współpracy z nami
KOMPLETNY
KOMPLEKS USŁUG
ZAAWANSOWANE ROZWIĄZANIA
TECHNICZNE I MATERIAŁY
WYPOSAŻENIE PROFESJONALNE i
pozwolenia
SZEROKI ASORTYMENT PRODUKTÓW OGNIOODPORNYCH W MAGAZYNIE
Masz pytania?
Nasi klienci
Pracujemy z różnymi firmami w różnych krajach
dostawa na terenie polski
Dostarczamy szybko w całym kraju
Infolinia
+48 531 823 034
gwarancja jakości
30 dni na zwrot produktu
KONTAKT
×